Archief Europa

Activiteiten in 2025 van onze partners in Hongarije, ondersteund door ons

17 augustus 2026

Zomer en herfst 2025

De doelstelling van onze partner-organisatie, gevestigd in het oosten van Hongarije is dat ze met alle beschikbare middelen de meest armen van de regio helpen om een menswaardig bestaan te kunnen opbouwen. Dit begint al tijdens de zwangerschap (voorlichting), het helpen opvoeden van de kinderen (en de vaak erg jonge) moeders. Peuter en kleuteropvang zodat de vaak alleenstaande moeders werk kunnen vinden. Naschoolse opvang en leerlingenbegeleiding voor families die dit van huis uit niet hebben. Sociale opvoeding van de volwassenen door middel van het organiseren van vaak muziek gerelateerde bijeenkomsten. Kortom alles wat deze achtergestelde regio met een groot percentage zigeunerbevolking ten goede komt.

Opvanghuis in Újharangod


Uitstapjes naar de rivier Hernád


Zomerkamp en zwembad

Mede door onze ondersteuning is het gelukt een zomerkamp te organiseren voor de kinderen uit achtergestelde gezinnen.


Deelname aan een zogenaamde ‘Kinder-Olympiade’

Hier hebben ze ook prijzen gewonnen.


Het verbeteren van de huisvesting


Twee huizen project

In 2025 zijn we doorgegaan met onze ‘Twee huizen project’ waarbij voor vier gezinnen, in totaal 26 personen een veel betere huisvesting hebben kunnen realiseren dan wat ze daarvoor hadden


Muziek maken met kleine kinderen en hun jonge moeders.

Dit is van groot belang want muziek en zingen is voor hun het belangrijkste.


Feest met muziek en zingen

 

Uitdelen van voedsel

12 januari 2026

Januari 2026

Deze winter was heel streng ook in Hongarije. Voor sommige gezinnen ontbraken de primaere levensbehoeften zoals voedsel.

 

Tweede hulptransport vanuit Nederland

10 oktober 2025

In oktober hebben we een tweede hulptransport van het jaar 2025 uitgevoerd.

Niet alleen vanuit Nederland hebben we veel waardevolle hulpgoederen meegenomen, maar ook uit Budapest, waar we een depot hebben. In dat depot verzamelen we de hulpgoederen uit Budapest en omgeving. Deze worden dan ook naar het oosten gebracht.

Reis naar Hongarije

28 juli 2025

In de maand mei zijn we drie weken in Hongarije geweest. Het was niet alleen een transport van Nederland naar het oosten van Hongarije.

Ook hebben we vanuit Budapest, waar we een depot hebben, de daar verzamelede hulpgoederen naar de meest behoeftigen gebracht.

Daarnaast organiseren we binnen het land hulp en voeren we deze uit.

De derde week hebben we in ons depot nog meer hulpgoederen opgeslagen. Deze gaan we in de herfst verder transporteren naar onze partner-organisatie in Gesztely.

Pasen 2025

1 mei 2025

Dubbel huis in Gesztely

28 november 2024

Het dubbele huis in Gesztely is nu bewoond door 4 zigeunerfamilies, in totaal wonen er nu 24 mensen.

Activiteiten van onze partners

19 juni 2024

Net als alle andere jaren hebben we naast de grote vrachtwagen ook nog twee transporten uitgevoerd met ons eigen busje.

 

Opslag en verdeling hulpgoederen

25 april 2024

Gestrande vrachtwagen Hongaarse-Roemeense grens

19 april 2024

Gisteravond kreeg ik uit België plotseling een telefoontje dat een grote vrachtwagen vol met hulpgoederen (100 m3) aan de Hongaars-Roemeense grens stond.  De Roemeense douane laat ze niet verder doorrijden. Of moeten ze terugrijden naar België of ik moet een plaats vinden waar de vrachtwagen gelost kan worden. De hele avond en ochtend was ik aan het bellen en uiteindelijk kon de wagen naar Gesztely rijden. Daar hebben ze de vrachtwagen vakkundig gelost. Een heel werk!

 

Huis gekocht voor huisvesting vluchtelingen vanuit Oekraïne

19 december 2023

Huis gekocht voor huisvesting vluchtelingen vanuit Oekraïne.  Hulp aan Oekraïense vluchtelingen in Vác, ten noorden van Budapest, zie foto’s bij jaar 2022